14/ Pavel Caprata

(Narozen 1973), Jednatel a generální ředitel společnosti I.B.S.A. – czech. Prezident České komory detektivních služeb. Prezident Asociace osobních strážců ČR. Předseda správní rady Nadačního fondu Ztracené děti.

K čemu máte talent od přírody?
Ke sportu, také určitě k řízení auta a motorky.

Jaká vaše vlastnost se vám vždy v životě vyplatila?
Spolehlivost, diskrétnost a loajalita.

Jste spíš sólista, nebo týmový hráč?
Jsem určitě sólista, rád se spoléhám sám na sebe.

Co musíte mít vždy v kapse?
Jako správný muž, tam mám nůž a hlavně klíčky od svého motocyklu Harley Davidson.

Jaký literární nebo filmový hrdina vás nejvíc inspiroval?
Určitě to byl již v 80 letech minulého století Arnold Schwarzenegger, který to svou houževnatostí a pílí dopracoval na vrchol kulturistiky, do filmové branže i do politiky.

Považujete se za inteligentního člověka?
Ano

Kolektivní, nebo individuální sport?
Individuální. Preferuji bojové sporty, kde zápasí každý sám za sebe.

Musel jste někdy bojovat o holý život?
Ano, jako bývalý elitní policista jsem byl několikrát v takové situaci.

Karel Čapek: „Životy, které jsem nežil, mě bolí jako uřízlá noha.“ Jaký je váš alternativní život?
Život bych neměnil, jen bych se s dosavadními znalostmi a zkušenostmi chtěl vrátit o 20 let zpět.

Kolik umíte uvázat uzlů?
Asi tři.

Jak dlouho byste přežil v divočině?
Myslím, že dlouho, možná bych tam chtěl i zůstat natrvalo, jsem dobrodruh.

Kolik musíte mít u sebe peněz, abyste byl v klidu?
To záleží na situaci, ale klidný jsem tak s 10 tisíci a kreditkou s neomezeným limitem.

Jste plánovač, nebo necháváte věci plynout?
Jsem plánovací typ.

Auto, nebo motorka?
Tak tady to je 50:50. Motorismus je můj velký koníček. Vlastním terénní vozidla, sporťáka i luxusní limuzíny. Preferuji značky Mercedes Benz, Audi, Nissan. Z motocyklů jsou to dva motocykly Harley Davidson, Yamaha, Ktm, Honda…

Nejoblíbenější doping?
To jsou mé koníčky, auta, motocykly, zbraně a střelba. No a samozřejmě sport. Jsem trenérem boxu a tréninky, které vedu, nebo se jich účastním, jsou velkým „dopingem“. Mám rád i jiné sporty, tenis, volejbal, lyžování, in line, kolo, plavání, horskou turistiku.