4/ Prof. Mudr. Zdeněk Malý

(Narozen 1952), ženský lékař, přednosta kliniky reprodukční medicíny, asistoval u vzniku prvního českého dítěte ze zkumavky

4K čemu máte talent od přírody? Smysl pro estetiku, krásu a analyticko-syntetické myšlení. Schopnost předávat vědění dalším, učit.

Jaká vaše vlastnost se vám vždy v životě vyplatila? Cílevědomost s krédem: „Kvalita se vždy nakonec prosadí.“

Jste spíš sólista, nebo týmový hráč? Asi spíše sólista, ale ve spolupráci s týmem, který jsem si vždy vytvořil.

Co musíte mít vždy v kapse? Kapesník.

Jaký literární nebo filmový hrdina vás nejvíc inspiroval? V literatuře či filmu jsem vzor nenašel. Opravdovou inspirací byli v průběhu mého života skuteční lidé.

Považujete se za inteligentního člověka? Myslím, že zde mi pánbůh nadělil dostatečně.

Kolektivní, nebo individuální sport? Individuální. Lyžování, golf, cyklistika.

Musel jste někdy bojovat o holý život? Díky bohu ne a doufám, že to již nezažiju.

Karel Čapek: „Životy, které jsem nežil, mě bolí jako uřízlá noha.“ Jaký je váš alternativní život? Asi bych byl rád zahradním architektem, ale jsem spokojený s životem, který žiji.

Kolik umíte uvázat uzlů? Jen dva. Jeden obyčejný a jeden chirurgický. Námořnický žádný.

Jak dlouho byste přežil v divočině? Jako Robinson, to si netroufám odhadnout. Kritické situace člověka vybičují. Ale teď již jsem dost zhýčkaný civilizací.

Kolik musíte mít u sebe peněz, abyste byl v klidu? Dovedu se uskrovnit. Bez peněz je to otázka komunikace.

Jste plánovač, nebo necháváte věci plynout? Raději si předem stanovím cíl i cestu. Na náhodu nespoléhám.

Auto, nebo motorka? Auto.

Nejoblíbenější doping? Pobyt v krásné přírodě.