Porota

Prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc.

danhelPo listopadu pracoval ve vysokých exekutivních funkcích finančních institucí, v současné době se pohybuje více v akademické sféře, přednáší na katedrách bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy ekonomické a Vysoké školy finanční a správní.

Je členem vědeckých rad několika vysokoškolských fakult, členem redakčních rad odborných časopisů a členem Vědeckého grémia České bankovní asociace.


Antonin Herbeck

herbeck

Žil deset let v New Yorku, kde pracoval pro americké edice časopisů Harper’s Bazaar a ELLE. V roce 1994 založil českou edici ELLE, později Harper’s Bazaar, Esquire, Cosmopolitan aj.

Od roku 1996 do roku 2013 vedl vydavatelství Stratosféra, kde byl dvakrát šéfredaktorem Esquiru. Loni se stal vicemistrem ČR v automobilových závodech na okruzích s vozem Pagani Zonda GT. V současné době pracuje jako hudebník a inženýr ve vlastním nahrávacím studiu Rockit Robots.


Luděk Staněk

stanekPublicista a novinář. Začínal v časopisu Rock&Pop. Později pracoval pro televizi či Radio 1.

Byl jedním z šéfredaktorů časopisu Esquire a vždy bude tvrdit, že to byla nejlepší práce na světě. Poté prošel redakcí Reflexu, momentálně pracuje pro vydavatelství E.conomia.


Bořek Šípek

sipekBořek Šípek je světoznámý architekt a designér, uznávaný pedagog, kosmopolitní vizionář, postmodernista, vynikající kuchař, obdivovatel asijské kultury…

Podle svých přátel, kolegů a studentů je však především člověkem se skvělou osobností.


Ing. Jan Martínek

martinekPublicista, mediální manažer a konzultant. Vystudoval VŠZ (1977) a postgraduální studium na Fakultě žurnalistiky UK. Pracoval v různých funkcích v České televizi, vytvářel zpravodajství TV NOVA, (1994-1996) řídil zpravodajství TV Prima (1996-97) a v TV3 pracoval v pozici generálního ředitele.

Absolvent programu „Future leaders“ v USA (1990) a stáže v BBC pro mediální manažery (1991). Je ředitelem Odboru mediální komunikace AV ČR. Přednáší komunikaci na FAMU. Jako lektor vede kurzy komunikačních dovedností v médiích, trénoval celou řadu manažerů velkých společností (Vodafone, T Mobile, IBM, Komerční banka, Unilever, PPF, Lukoil, Staropramen, ČEZ, Philip Morris, AXA, ČD…). Hraje na kytaru ve skupině Žlutý pes.


Jiří Roth

jirka

Šéfredaktor časopisu Esquire.

Souhlasí s Luďkem Staňkem, že je to ta nejlepší práce na světě. V životě vyzkoušel mnoho činností, ale vydržel jen u psaní. To ho momentálně baví nejvíc a také živí. Ve volném čase sbírá citáty vytržené z kontextu a zkoumá efektivní způsoby lelkování.